Ako zbohatnúť, stále aktuálne téma aj v dnešných časoch

Ak by sme sa spýtali, bohatých ľudí, ako zbohatli bolo, by to určite o veľa príbehoch a cestách, ako sa dostali k bohatstvu. Pár vecí by bolo ale určite spoločných. Napríklad, že museli tvrdo pracovať, veľa investovali, a svoje potreby neuspokojovali hneď zo svojho prvého príjmu.

Bohatstvo môže byť stav spoločensky nadpriemerného uspokojovania potrieb, pojem bohatstva je historicky a miestne relatívnou kategóriou.

Alebo.

Súhrn výrobných prostriedkov a spotrebných predmetov, v ktorých je nahromadená zhmotnená ľudská práca.

Takto, ako poučka to znie možno dosť stroho. V jednoduchosti bohatý vo finančnom majetku je ten, ktorý pracuje a niečo z odmeny, ktorú dostal za svoju námahu si nechá pre seba – je jeho.

Čím dlhšie funguje v takomto systéme, tým sa stáva bohatším. Zdokonaľuje sa vo svojich návykoch a vo väčšine prípadov sa popri zbohatnutí stáva aj lepším človekom. Vo výsledku je človek za pár rokov dokáže nahromadiť veľký majetok popri bežnom žití. V čase, keď do života prichádzajú náročné obdobia ( rodinné problémy, strata zamestnania, choroba, nebodaj vojna ) , tieto obdobia dokáže  zvládnuť oveľa ľahšie, ako ten ktorý si z odmeny, ktorú dostal za svoju námahu neodloží vôbec nič. Najhoršia vec, ktorá sa môže stať je to, že budeme ako prietokový ohrievač, ktorý hneď všetko odovzdá pumpe, supermarketu, na zábavu, v reštaurácii, v posilňovni a všade, kde je nutné použiť namáhavo zarobené peniaze.

Preto, ak chcete zbohatnúť nehľadajte žiadne skratky, nešpekulujte, nehazardujte, so svojou námahou, ktorú ste odovzdali spoločnosti. Je štatisticky dokázané, že tí ktorý hľadali skratky v  95% neuspeli.

Preto odporúčame dostať sa k veľkému cieľu malými krokmi.

Autor článku: Martin Lipták

Zdroj foto: freepik.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité v súlade s pravidlami používania stránok a spracovania osobných údajov. Pravidlá používania stránok a spracovania osobných údajov