Prečo mi nestačí moja nehnuteľnosť na vybavenie úveru?

Aj vy si ste sa už stým stretli? Potrebujete peniaze a v banke Vás otočia na päte, že iba Váš majetok na získanie úveru nestačí.

Hlava v smútku, že chata, po ktorej s manželkou túžite, je tým pádom nedostupná.

Aby sme si to rozobrali na drobné, potrebujeme vedieť, čo na získanie úveru potrebujeme. Okrem toho, že potrebujeme založiť nejakú nehnuteľnosť, potrebujeme mať aj dostatočne vysoký príjem, ktorý banka akceptuje. Nestačí len to, že muž chodí po práci na brigády a vďaka tomu si síce žijete dobre, ale banka nevidí tieto príjmy na účte a tak pre ňu neexistujú. Existuje len oficiálny príjem z práce, ktorý Vám chodí na účet. Podobný problém môžu mať zamestnanci, ktorí akceptovali požiadavku svojich zamestnávateľov, aby robili za minimálnu mzdu a časť príjmu im vyplácajú mimo výplatnú pásku. Na jednej strane sa tešia, že dostanú viac, no v prípade, že potrebujú riešiť podobnú situáciu a žiadajú peniaze z banky, zistia, že ich príjem vystačí len na malú výšku úveru.

Preto pred každým rozhodnutím požiadať banku o úver, skontaktujte sa so svojim finančným poradcom, ktorý preverí Vašu finančnú situáciu, nájde riešenie a Vy predídete sklamaniu z odmietnutia zo strany banky. Aj na prvý pohľad neriešiteľná situácia má riešenie, či už z krátkodobého, alebo dlhodobého hľadiska.

Mať nehnuteľnosť, ktorú viete založiť v banke, je veľkou výhodou oproti tým, ktorí naopak nemajú žiadnu nehnuteľnosť na založenie, aj keď majú dostatočný príjem.

Viac o tom si povieme v ďalšom blogu.

Ing. Lucia Špilda Nosálová, finančný špecialista

Zdroj foto: freepik.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité v súlade s pravidlami používania stránok a spracovania osobných údajov. Pravidlá používania stránok a spracovania osobných údajov