Predám si to sám

Pri prvom kontakte s klientom sa často stretávam s názorom, že „predám si to sám. Vaše služby nepotrebujem.“  Naozaj?

Isteže, ja súhlasím, možno si to predáte sám, ale ako si to predáte ? Predáte to za sumu s ktorou budete spokojní ?  Ako rýchlo ? Viete ako ušetriť pri poplatkoch na katastri ?  Ste si istý, že neprídete o nehnuteľnosť aj peniaze ?

Samozrejme ak ide jednoduchý predaj majiteľ si to môže predať sám. Horšie je to pri reťazovom predaji, čiže kúpim dom, ale najskôr potrebujem predať byt a vybaviť hypotéku. To si vyžaduje už poriadne logistické zručnosti, aby všetko do seba pekne zapadlo.

Okrem základných znalostí z oblasti práva, stavebného zákona, daňových zákonov potrebuje realitný špecialista zvládnuť komunikáciu.

Mala som prípad, kedy sa dlhšie nedaril predaj jedného domu, trvalo to niekoľko mesiacov a jeden z majiteľov to chcel celé ukončiť, nechať tak, cenu znižovať nechceli za žiadnych okolností. Toto nie je jednoduchá situácia, keď na niečom pracujete pol roka.  😊

Pokiaľ je viacero vlastníkov  v tomto prípade ich bolo 5, každý na inej strane republiky, niektorý z nich si to v procese rozmyslí, zaváha… vlastníci sa pohádajú, vtedy je dobré mať nestrannú osobu v podobe realitného špecialistu, ktorý toto zaváhanie urovná.

Ľudia sú rôzni, toto povolanie si vyžaduje, aby sme vedeli komunikovať so všetkými typmi ľudí. Keď to trochu preženiem, tak od prezidentského paláca až po poslednú krčmu.

Keď je obchod dohodnutý, nasledujú administratívne záležitosti. Tie riešime s právnikmi a garantujeme, že obchod prebehne bezpečne a zákonným spôsobom. Nikto nepríde o byt, peniaze a pod. Dodáme všetky potrebné dokumenty na dotknuté úrady, obeháme notárov, banky, kataster, úrady.

Takže ak to zhrniem:

  • Predáme za najlepšiu cenu na trhu v danom čase a mieste.
  • Ušetríme Vám čas.
  • Vyriešime aj financie.
  • Vybavíme úradné záležitosti.
  • A všetko prebehne bezpečne a zákonným spôsobom.

Presvedčte sa.

Andrea Rolková, finančný špecialista

Zdroj foto: freepik.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité v súlade s pravidlami používania stránok a spracovania osobných údajov. Pravidlá používania stránok a spracovania osobných údajov