Detské HIHI-HAHA investičné sporenie

Sporenie pre deti. Téma pre všetkých rodičov malých detí.

Sporiť deťom? Nesporiť deťom? Pripraviť ich na život? Pripraviť na školu? Čo má zmysel?

Na Slovensku sporí deťom väčšina rodičov. Pre niektorých rodičov samozrejmá vec sporiť deťom od 30 – 200 € mesačne podľa príjmových možností. Hlavnými cieľmi rodičov je pripraviť sumu peňazí pre svoje ratolesti na školu, alebo na štart do života.

Mnoho rodičov však stále nevie nájsť dostatočné zdroje na sporenie pre svoje deti. Pýtajú sa, kde na to vziať lebo chcú, aby sa ich deti mali lepšie ako oni.

Sedeli sme s jedným našim klientom na slnečnej terase,  zahĺbili sa do témy a zistili sme, že aj takzvané HIHI-HAHA sporenie nám vie priniesť zaujímavú sumu peňazí na náš vytúžený cieľ.

HIHI-HAHA investičné sporenie znamená, že ak aj nevieme nájsť dostatočné zdroje na sporenie z našich príjmov počas života deti dostavajú pri rôznych životných udalostiach peniažky. Naši starý rodičia vraveli „Babka k babke, budú kapce“. V tomto prípade to sedí do bodky. Aj malé pravidelné sumy peňazí vedia v dostatočnom časovom horizonte vyrobiť významný majetok, aj pre naše deti. Pozrime sa, ako by to mohlo vyzerať HIHI-HAHA investičné sporenie pre dieťa počas 18 rokov.

  • Jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa 829 €.
  • Jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa 50 – 200 € od obce (v našom prepočte 100 €).
  • Prídavok na dieťa 26 € / mesačne.
  • Daňový bonus – závisí od veku dieťaťa 23 – 46 € / mesačne (v našom prepočte 23 €).
  • Dary od starých rodičov, sviatky, životné udalosti 50 € / ročne.
  • Počítame s investičným sporením a so zhodnotením 7 % p. a.

Podtrhnuté zrátané nám vo výsledku za 18 rokov vie priniesť približne 25.000 €.

Mať nasporené na štúdium a štart do života takúto sumu systémom HIHI-HAHA pre svoje deti je veľmi zaujímavé. Dôležitá vec je aj to, aby sme naše deti naučili hodnote vecí, nie ich cene.

Možno vám na tejto ceste pomôže aj detské HIHI-HAHA investičné sporenie.

Martin Lipták – regionálny riaditeľ

Zdroj foto: freepik.com

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité v súlade s pravidlami používania stránok a spracovania osobných údajov. Pravidlá používania stránok a spracovania osobných údajov